Aktualności

Sukces naszych studentów w debacie oksfordzkiej

 
 
Picture of Administrator platformy
Sukces naszych studentów w debacie oksfordzkiej
by Administrator platformy - Saturday, 4 June 2016, 4:17 PM
 

Zwyciężczynią czwartej debaty w ramach cyklu "Młodzieżowe rozmowy o ważnych sprawach" została Sylwia Rusin-Balicka, studentka naszej Uczelni.

Pomysłodawczynią "Młodzieżowych rozmów" jest poseł Mirosława Nykiel. Partnerują jej WSFiP oraz Stowarzyszenie "Beskidzka Inicjatywa Lokalna" z Bielska-Białej. Spotkania odbywały się co miesiąc – od stycznia do maja, zawsze w murach WSFiP.

W roli eksperta wystąpił Artur Pałasz, dyrektor centrum rekrutacji na Europę Centralną z firmy ZF TRW. Ekspert wygłosił wykład zatytułowany "Rozsądek czy zamiłowania, czyli jak skutecznie kształtować swoją karierę". Wystąpieniu przysłuchiwało się pięciu studentów z WSEH (2) i WSFiP (3). Po zakończeniu wykładu ruszyli do boju na słowne argumenty, czyli do tzw. debaty oksfordzkiej. Dyskutowali nad trzema zagadnieniami tematycznie związanymi z wystąpieniem eksperta.

Na drodze losowania podzielono ich na dwie grupy - opozycję i propozycję. Zadaniem propozycji była obrona każdego z zagadnień, opozycji - przeciwnie. Zmagania przebiegały pod czujnym okiem marszałka oraz jury. Najlepsza okazała się wspomniana Sylwia Rusin-Balicka, studentka trzeciego roku zarządzania zasobami ludzkimi.

W nagrodę otrzymała książkę ufundowaną przez poseł Mirosławę Nykiel. Czeka ją także wyjazd do Brukseli - fundatorem tej nagrody jest były premier Jerzy Buzek! Druga lokata przypadła w udziale Marcinowi Antoszowi, również studentowi WSEH (trzeci rok, zarządzanie zasobami ludzkimi). "Beskidzka Inicjatywa Lokalna" uhonorowała go nagrodą dodatkową, w postaci biletów do teatru.