Aktualności

Wydarzenia w Cavatina Hall

 
 
Picture of Administrator platformy
Wydarzenia w Cavatina Hall
by Administrator platformy - Thursday, 4 July 2024, 10:48 AM
 

Szanowni Państwo,

DZIADEK DO ORZECHÓW w wykonaniu Królewskiego Baletu Klasycznego już w sprzedaży !!!

05.12.2024 godzina 19:00 / bilety w cenie od 139zł

To dzieło sztuki, które zrobi na Tobie ogromne wrażenie i pozostawi niezapomniane wspomnienia. Nie przegap okazji, by zobaczyć „Dziadka do Orzechów” na własne oczy! Spektakl wciągnie Cię w magiczną, zimową atmosferę i pozwoli na chwilę przenieść się do innego świata.

Królewski Balet Klasyczny został założony przez Marcina Rolczyński, który jest zarówno jego dyrektorem artystycznym, jak i choreografem. Zespół ten odznacza się wysokim poziomem artystycznym i wykonawczym, a także oryginalnym podejściem do baletu klasycznego.

https://www.youtube.com/watch?v=FaS7InJGtjE&t=82s

 ?_task=mail&_action=get&_mbox=INBOX&_uid

zapraszam też serdecznie na koncert inauguracyjny Cavatina Philharmonic Orchestra

12.09.2024 godzina 19:00 / bilety w cenie 99zł / ulgowe 59zł ( bilet ulgowy przysługuje uczniom, studentom, emerytom i rencistom )

Cavatina Philharmonic Orchestra
Stanley Dodds - dyrygent
Szymon Nehring - fortepian

Na ten moment mieszkańcy Bielska-Białej czekali ponad 100 lat, aby móc posłuchać własnej, a więc bielskiej zawodowej orkiestry symfonicznej.

Cavatina Philharmonic Orchestra stawia pierwsze kroki w zdobyciu miana jednej z najlepszych orkiestr symfonicznych w naszym kraju, a także w Europie. Młody zespół złożony z wybitnych muzyków pod batutą znakomitego dyrygenta, Stanleya Doddsa otwiera swój pierwszy sezon artystyczny 2024/25.

Na ten wyjątkowy koncert dyrektor artystyczny Stanley Dodds stworzył program, który na długo pozostanie w pamięci melomanów. 

Na początek w baśniowy świat dźwięków zabierze nas Uwertura koncertowa „Bajka" Stanisława Moniuszki. Następnie usłyszymy jedno z najważniejszych dzieł polskiej literatury muzycznej  - Koncert fortepianowy f-moll op. 21 Fryderyka Chopina. Partię solową wykona Szymon Nehring - jeden z najbardziej utalentowanych i obiecujących pianistów młodego pokolenia, laureat wielu konkursów, w tym I nagrody na Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Pianistycznym im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie. Po przerwie jeden z najsłynniejszych i najczęściej wykonywanych utworów muzyki symfonicznej – Symfonia c-moll nr 5 op. 67 Ludwiga van Beethovena.Wiedeńska klasyka

26.09.2024 godzina 19:00 / bilety w cenie 99zł / ulgowe 59zł ( bilet ulgowy przysługuje uczniom, studentom, emerytom i rencistom )

Cavatina Philharmonic Orchestra
Stanley Dodds - dyrygent
Noah Bendix-Balgley - skrzypce

Drugi koncert sezonu artystycznego orkiestry Cavatina Philhramonic Orchestra zabierze nas do świata nieśmiertelnej klasyki wiedeńskiej. Zespół wyjątkowych instrumentalistów pod batutą dyrektora artystycznego Stanleya Doddsa mierzyć się będzie z kluczowymi dziełami epoki klasycyzmu.

Na wstępie kwintesencja radości, humoru i wirtuozerii - Uwertura do opery „ Wesele Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta. To jedna z najpiękniejszych i najbardziej popularnych uwertur operowych, która doczekała się niezliczonej ilości wykonań i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością.

Noah Bendix-Balgley - wybitny amerykański skrzypek zaprezentuje Koncert skrzypcowy D-dur op. 61 Ludwiga van Beethovena. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, występował jako solista z orkiestrami na całym świecie, m.in. z Pittsburgh Symphony Orchestra, Orchestre Philharmonique de Radio France, Orchestre National de Belgique, I Pomeriggi Musicali w Mediolanie, Orchestra Filarmonica Marchigiana (Włochy), Orchestre Royal Chambre de Wallonie (Belgia), Binghamton Philharmonic (USA) i Erie Philharmonic (USA).

Po przerwie ponownie muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta - Symfonia „Jowiszowa” C-dur KV 551 . To jedno z najdoskonalszych dzieł kompozytora, stanowiące ukoronowanie jego twórczości symfonicznej. Niemiecki kompozytor Robert Schumann w 1835 roku napisał - „Symfonia Jowiszowa” zapewniła Mozartowi wieczną pozycję w królestwie mistrzów.


 

Słowiańskie impresje

09.10.2024 godzina 19:00 / bilety w cenie 99zł / ulgowe 59zł ( bilet ulgowy przysługuje uczniom, studentom, emerytom i rencistom )

Cavatina Philharmonic Orchestra
Stanley Dodds - dyrygent
Zoltán Kiss - puzon

Cavatina Philharmonic Orchestra w pierwszej części koncertu po raz kolejny sięgnie do muzyki polskiej, tym razem nieco mniej znanej lecz niezwykle wartościowej i zasługującej na jak największy rozgłos. Dopełnieniem wieczoru będzie symfoniczne arcydzieło Piotra Czajkowskiego.

Na otwarcie Uwertura na orkiestrę symfoniczną Grażyny Bacewicz – utwór ukazujący niesamowity kunszt polskiej kompozytorki, której twórczość słynie w świecie z niebywałych rozwiązań instrumentacyjnych, za pomocą których tak wspaniale kolorowała brzmienie orkiestry.

Następnie przekonamy się jak wspaniałym instrumentem solowym może być puzon w rękach wybitnego muzyka. Takim właśnie jest Zoltán Kiss – solista, członek zespołu Mnozil Brass, z którym obecnie podróżuje po świecie, dając ponad 100 koncertów rocznie. Przybliży nam Koncert na puzon i orkiestrę Kazimierza Serockiego. Jedna z nielicznych, przeznaczonych na ten instrument, dwudziestowiecznych pozycji koncertowych. Powstał z myślą o znakomitym wykonawcy Juliuszu Pietrachowiczu. Do spotkania obu artystów doszło w roku 1952. Zafascynowany grą puzonisty Kazimierz Serocki zaproponował mu, iż skomponuje koncert na puzon i orkiestrę i tak powstał jeden z najbardziej ekspresyjnych utworów w jego twórczości.

W drugiej części koncertu Symfonia nr 4 f-moll op. 36 Piotra Czajkowskiego – symfoniczne arcydzieło ukazujące talent kompozytora do tworzenia zapadających w pamięć melodii i mistrzostwo orkiestracji. Ładunek emocjonalny, który niesie ze sobą symfonia sprawia, że utwór nadal urzeka słuchaczy i stanowi świadectwo nieprzemijającego geniuszu Czajkowskiego.

?_task=mail&_action=get&_mbox=INBOX&_uid

  

Aby zarezerwować bilety, proszę kontaktować się bezpośrednio ze mną e-mailowo wyślę link do płatności na najlepsze z możliwych miejsc lub wskazane miejsca przez Państwa .

Grupy zorganizowane otrzymują zniżkę 10 % oraz bilet w prezencie.

e-mail :izabela.garlej@cavatinahall.pl ,

telefon:+48 534 894 663

Z poważaniem/Best Regards

Izabela Garlej
Audience Development and Organization Specialist /
Specjalistka ds. sprzedaży i organizacji widowni