Aktualności

Konkurs fotograficzny „Europa w moim regionie”

 
 
Picture of Administrator platformy
Konkurs fotograficzny „Europa w moim regionie”
by Administrator platformy - Monday, 3 August 2015, 12:55 PM
 

Komisja Europejska ogłosiła konkurs fotograficzny „Europa w moim regionie”, w którym mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy UE powyżej 18 roku życia. Konkurs ma na celu przedstawienie wpływu unijnych funduszy na życie obywateli.

Zadanie konkursowe

Aby wziąć udział w konkursie, należy zrobić zdjęcie, które wyraźnie przedstawia inwestycję powstałą przy wsparciu środków unijnych. Na fotografii musi być widoczna flaga UE oraz billboard lub tablica informująca o dofinansowaniu UE. Organizatorzy zachęcają do kreatywności. Informacje na temat projektów, które otrzymały dofinansowanie unijne można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej: tutaj oraz tutaj.

Termin nadsyłania prac upływa 28 sierpnia 2015 r.

Nagrodą będzie wycieczka dla dwóch osób do Brukseli podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast – Open Days (12-15 października 2015 r.).

Głosowanie

Głosowanie rozpocznie się 31 sierpnia i potrwa do 8 września. Każdy użytkownik portalu społecznościowego Facebook mieszkający na stałe w jednym z 28 państw członkowskich UE lub w kraju ubiegającym się o członkowstwo (Albania, Bośnia i Hercegowina, była Jugosłowiańska Republika Macedonii, Kosowo, Czarnogóra, Serbia i Turcja) będzie mógł zagłosować na wybrane zdjęcie. Natomiast ostatecznego wyboru trzech zwycięzców dokona międzynarodowe jury składające się ze specjalistów w dziedzinie fotografii i komunikacji. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 19 września 2015 roku. Więcej informacji o konkursie na stronach:

https://www.facebook.com/EuropeanCommission/app_386310531430573?ref=ts

https://www.pinterest.com/eucommission/eumyregion-photo-contest

Źródło: Komisja Europejska